Copy to clipboard
Twitter Facebook

KPZ to coroczna Konferencja Projektów Zespołowych realizowanych przez studentów III roku studiów inżynierskich na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Wiedząc jak ważna jest współpraca na linii uczelnie wyższe - biznes, zaangażowaliśmy się w tegoroczną edycję wydarzenia.

Zaproponowaliśmy cztery tematy. Ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu i radości, każdy z nich został zaakceptowany przez prowadzących i wybrany przez grupy projektowe.

Tyle tytułem teoretycznego wstępu.

Zgłoszone przez nas tematy to:

1. Śledzenie gości targów i wystaw za pomocą beaconów oraz udostępnianie materiałów na temat kolejnych stoisk

Celem projektu jest stworzenie systemu pozwalającego na śledzenie zainteresowania kolejnymi stanowiskami na targach, składającego się z dwóch aplikacji:

  • mobilnej - która ma za zadanie m.in. odczytywanie odległości od każdego z beaconów znajdujących się na kolejnych ekspozycjach, przesyłanie danych do aplikacji internetowej oraz prezentowanie dodatkowch informacji nt. stoiska;
  • internetowej - która m.in. magazynuje otrzymane dane i na ich podstawie ustala przy jakiej ekspozycji znajduje się użytkownik (poznaj szczegóły).

2. System wspomagający prowadzenie budżetu domowego

Głównym celem projektu jest stworzenie systemu wspomagającego prowadzenie budżetu domowego, którego główną funkcjonalnością będzie automatyczne dodawanie wydatków za pomocą skanowania paragonów telefonem komórkowym (poznaj szczegóły).

3. Pomiar parametrów środowiskowych w inteligentnym domu

Celem projektu jest stworzenie systemu, który mierzy różne parametry, np. temperaturę, wilgotność powietrza, stężenie pyłów w powietrzu. System składa się z 3 części: bezprzewodowych czujników (opartych na mikrokontrolerze, np. Arduino), jednostki centralnej (Raspberry PI) oraz aplikacji internetowej (poznaj szczegóły).

4. Aplikacja internetowa wspomagająca premiowanie pracowników

Celem projektu jest zaimplementowanie aplikacji internetowej, która ma zadanie wspierać firmy w działaniach z zakresu HR i employer brandingu (poznaj szczegóły).

W pracę nad projektami zaangażowani są również członkowie naszego zespołu:

Marcin-Mantke

Marcin Mantke, Ruby on Rails Developer


Mikolaj-Grygiel

Mikołaj Grygiel, Ruby on Rails Developer


Rolą chłopaków jest zarządzanie projektami, wsparcie merytoryczne zespołów i monitorowanie postępów w pracach.

Jeżeli interesuje Cię jak przebiegają prace nad poszczególnymi projektami, zajrzyj do kolejnych postów.

temat-sledzenie-gosci temat-aplikacja-internetowa
temat-smart-home aplikacja-premiowanie